Lokaleoversigt

Lokaleoversigt

12130 Affaldssystemer og affaldsteknologi E19
Dag og tidspunktTypeLokale
Tirsdag 3/9 (13:00-17:00)Day 1: Introduction
Tirsdag 3/9 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 6/9 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 6/9 (09:00-12:00)Day 2: Waste characterization
Tirsdag 10/9 (13:00-17:00)Day 3: Waste minimization
Tirsdag 10/9 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 13/9 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 13/9 (09:00-12:00)Day 4: Waste collection and source separation
Tirsdag 17/9 (13:00-17:00)Day 5: Transfer stations and mechanical treatment
Tirsdag 17/9 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 20/9 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 20/9 (09:00-12:00)Day 6: Reuse and recycling I
Tirsdag 24/9 (13:00-17:00)Day 7: Reuse and recycling II
Tirsdag 24/9 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 27/9 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 27/9 (09:00-12:00)Day 8: Incineration I
Tirsdag 1/10 (13:00-17:00)Day 11: Consultation I
Tirsdag 1/10 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 4/10 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 4/10 (08:15-12:00)Day 12: Excursion I
Tirsdag 8/10 (13:00-17:00)Day 9: Incineration II
Tirsdag 8/10 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 11/10 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 11/10 (08:30-12:00)Day 10: Incineration III
Tirsdag 22/10 (13:00-17:00)Day 13: Biotech I - Composting
Tirsdag 22/10 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 25/10 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 25/10 (09:00-12:00)Day 15: Biotech II - Utilization
Tirsdag 29/10 (13:00-17:00)Day 16: Biotech III - Anaerobic digestion
Tirsdag 29/10 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 1/11 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 1/11 (09:00-12:00)Day 10: Consultation II
Tirsdag 5/11 (13:00-17:00)Day 17: Landfill I - Concept, hydrology
Tirsdag 5/11 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 8/11 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 8/11 (08:30-12:00)Day 18: Landfill II - Reactor Landfills
Tirsdag 12/11 (13:00-17:00)Day 19: Consultation III
Tirsdag 12/11 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 15/11 (08:00-12:00)Day 20: Landfill III - Hydraulic evaluation of Landfill Performance
Fredag 15/11 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Tirsdag 19/11 (13:00-17:00)Day 21: Landfill IV - Liner and Drainage, Planning and design
Tirsdag 19/11 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 22/11 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 22/11 (09:00-12:00)Day 23: Waste, global warming and GHG accounting
Tirsdag 26/11 (13:00-16:00)Day 22: Excursion II
Tirsdag 26/11 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 29/11 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 29/11 (09:00-12:00)Day 24: LCA in waste management
Tirsdag 3/12 (13:00-17:00)Day 25: Waste economics + Consultation IV
Tirsdag 3/12 (13:00-17:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 6/12 (08:00-12:00)Teaching(12130)B116-IT048, B116-H049
Fredag 6/12 (10:00-12:00)Day 26: Evaluation and final consultation


Tilbage til søgeresultater



Lokaleugeskema
Her kan man få vist ugeskemaer for alle centralt disponerede undervisningslokaler Herunder kan der søges på et eller flere kurser og få vist hvornår og hvor undervisningen finder sted